Pomóżmy seniorce zachować dach nad głową

Zebrano: 55715 zł Z: 70000 zł

Pomóżmy seniorce zachować dach nad głową

Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka jest dach nad głową. 

 

A co robić gdy traci się ten dach?!

 

Pani Elżbieta to emerytka, mieszkająca w bardzo starej chatce, którą odziedziczyła po swojej mamie.

 

e0f450f4f48ae103.jpegkfce5835e6ca78f8.jpeg

 

Chatka pani Elżbiety składa się z pokoju z piecem, kuchni i przedpokoju, który jednocześnie pełni funkcję ubikacji. 

 

Brak ciepłej wody i pralki sprawia, że pranie zajmuje cały dzień, a rozstawione po całym domu z powodu przeciekającego dachu miski i wiadra stały się stałą dekoracją. 

 

Chatka była kiedyś domem rodzinnym, a teraz tylko budzi wspomnienia. Z biegiem lat popadła w ruinę. Pani Elżbieta całe życie pracowała, wychowywała chorą wnuczkę. Gdy mąż zachorował na stwardnienie rozsiane — została sama ze wszystkimi problemami. Małe dochody, opieka nad najbliższymi, wydatki na leczenie i brak wsparcia pozwalały jedynie na bardzo skromne życie.

 

5 lat temu sama zachorowała na raka i przeszła mastektomię. Oprócz tego, z powodu remontu drogi i pracy ciężkich maszyn, które ją utwardzały, dom popękał.

 

Seniorka szukała pomocy i wsparcia wszędzie. Niestety jej sytuacja finansowa i prawna jest patowa. Brak pieniędzy zmusza Panią Elżbietę do mieszkania w domu, w którym dach grozi zawaleniem.

 

b8aca0d98f6049c4.jpego6a6efdccd7da969.jpeg

 

Być może jak się zawali dostanie zastępcze mieszkanie o ile to przeżyje. Natomiast z powodów prawnych nie należy się jej żadne mieszkanie. Mieszkanie przysługuje tylko osobie, która nie ma własnego lub minęło pięć lat od kiedy było się właścicielem. Do tego latami trzeba czekać na przydział. Sprzedaż też nie jest rozwiązaniem, ponieważ pieniędzy nie starczy na kupno nawet kawalerki — a jedynie na jakiś czas na wynajem, potem Pani Elżbiecie i tak grozi bezdomność. Chociaż sytuacja jest tragiczna, to nie jest beznadziejna.

 

Znaleźliśmy rozwiązanie i nowy dom dla Pani Elżbiety 👇👇👇

r95cdc8c96c5df6d.jpeg

 

Można odmienić los Pani Elżbiety. Wszystko jest w naszych rękach więc prosimy z całego serca wspierajcie, udostępniajcie, pomagajcie jak możecie.

 

Cel zbiórki:

 

• zakup i montaż nowego domku całorocznego

 

• podłączenie mediów

 

• budowa łazienki 

 

• zbiórka niezbędnych rzeczy dla życia od ludzi dobrej woli

 

Aktualizacja:

Wycena domku, który znajduję się na zbiórce była robiona pod koniec zeszłego roku. Podczas kontaktu z firmami budowlanymi dowiedzieliśmy się, że koszt postawienia takiego domu wyniesie około 70 000 zł. W związku z powyższym zwiększyliśmy kwotę zbiórki o 20 000 zł.

 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali swoją cegiełkę na ten cel.

Ostatnie wpłaty

Ania

2021-06-29 15:23:14

30 Zł

Monika

2021-06-29 14:56:38

5 Zł

Joanna

2021-06-29 13:12:41

10 Zł

Udostępnij:

WSPIERAJ FUNDACJĘ

Kwota :