Razem dla Bartka!

Zebrano: 8381 zł Z: 50000 zł

Razem dla Bartka!

Nowy podopieczny, przyjaciel Fundacji: Bartosz Szymerski

 

Bartek ma 36 lat. Przez całe zawodowe życie to on ratował nasze życie, będąc ratownikiem medycznym. Teraz on potrzebuje naszej pomocy! W czerwcu 2020 dowiedział się, że jest chory. Diagnoza to rak trzustki z przerzutami na wątrobę. Był leczony Somatuline autogel ale niestety jego organizm tego leku totalnie nie tolerował, zostało to zmienione i obecnie otrzymuje Sandostatin lar.

 

Przez chorobę u Bartka pojawiły się zaburzenia adaptacyjno – lękowe. W dalszej diagnostyce w Centralnym Szpitalu Klinicznym ul. Banacha 1a w Warszawie okazało się, że cierpi na gastrinoma, objawiało się to silnymi wymiotami i bólem brzucha nie do zniesienia. Wdrożono dodatkowe leczenie gastrologiczne. Lekarze jak i Bartek wierzyli, że to zahamuje rozwój choroby i będzie możliwa operacja usunięcia guza z trzustki. Niestety choroba postępuje. Usunięcie guza jest w zawieszeniu. Guzy rosną i pojawiają się nowe. Został zaproponowany udział w badaniu klinicznym „terapii radioizotopowej z wykorzystaniem Lu-edotreotydu lub ewerolimusu u pacjentów z nieoperacyjnymi, progresywnymi guzami neuroendokrynnymi GEP-NET”. Bartek jest jeszcze w fazie badań diagnostycznych/klinicznych kwalifikujących do programu.

Bartek jest pod stałą opieką lekarza onkologa, gastrologa, endokrynologa, psychoonkologa, psychiatry, radioizotopisty oraz stomatologa (leczenie strasznie rujnuje zęby). Leki endokrynologiczne i gastrologiczne, które przyjmuje są bardzo drogie i nie refundowane (NFZ refunduje te leki tylko jeśli ktoś przeszedł resekcję trzustki).

Obecnie, Bartek ponownie trafił do szpitala z silnymi bólami. Na 15 lipca ma zaplanowaną operację wycięcia nadnerczy, która ma zmniejszyć wyrzuty kortyzolu do organizmu.

Bartek utrzymuje się obecnie tylko z zasiłku chorobowego a to na nic praktycznie nie starcza. Pomóżmy mu wygrać walkę o życie!

 

Ostatnie wpłaty

Joanna

2021-11-27 15:18:40

10 Zł

Agnieszka

2021-11-23 07:46:12

20 Zł

Kszystof

2021-11-01 17:56:31

1 Zł

Udostępnij:

WSPIERAJ FUNDACJĘ

Kwota :