Pan Bogdan

Zebrano: 3220 zł Z: 32000 zł

Uratował się z pożaru. Odbudujmy dom Pana Bogdana

Uratował się z pożaru. Odbudujmy dom Pana Bogdana

 

Pan Bogdan jest samotny. Nie ma rodziny. Ukończył szkołę rolniczą. Był zawodowym kierowcą, aż do 1981 roku, kiedy uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Od tamtej pory jest na rencie.

 

Przed wypadkiem wydzierżawił działkę na terenie ogródków działkowych w Lublinie. Dorobek jego życia, dom, który na niej wybudował, został podpalony. Sam się uratował z pożaru ale pozostał bez dachu nad głową.

 

Od tych tragicznych chwil, własnymi rękoma odbudowuje powoli swój świat. Nie potrzebuje gotowych rozwiązań. Mimo wieku i chorób, sam codziennie, deska po desce odbudowuje swój azyl.

 

Pan Bogdan ujął nas swoją kulturą, skromnością i wielką pokorą. Zakupiliśmy i przekazaliśmy Panu Bogdanowi materiały i narzędzia na odbudowę domu na kwotę powyżej 3 000 zł. Pomogliśmy przy zamykaniu dachu, kupujemy dla Pana Bogdana żywność i środki czystości, pomagamy w zakupach budowlanych.

 

Walczymy z czasem, aby ukończyć odbudowę przed zbliżającą się zimą. Nadal potrzeba materiałów na podłogę, pokrycie dachu, piec i łazienkę.

 

 

Tak niewiele trzeba, by życie Pana Bogdana wróciło do normalności. Zróbmy to razem.

Ostatnie wpłaty

teresa

2021-11-27 17:24:49

50 Zł

Monika

2021-11-26 13:45:34

20 Zł

Udostępnij:

WSPIERAJ FUNDACJĘ

Kwota :