Wiktor i Wiktoria – Beneficjum

Wiktor i Wiktoria

12 lat

6064 zł z 6064 zł

Dane do przelewu:

51160014621826710990000001

Fundacja Beneficjum

Darowizna Wiktor i Wiktoria

Diagnoza: astma oskrzelowa, alergia, AZS, skolioza oraz refluks przełyku; przepuklina oponowo-rdzeniowa kręgosłupa, wodogłowie, pęcherz neurogenny

Zbieramy na turnus rehabilitacyjny

Nazywam się Iwona i jestem mamą Wiktora i Wiktorii.

 

Wiktoria urodziła się w 2007 roku. Córka choruje na astmę oskrzelową, alergie, AZS, skoliozę oraz refluks przełyku.

 

Jest pod stałą opieką pulmonologa, alergologa, rehabilitanta, endokrynologa oraz gastrologa. Wiktoria 2 razy w roku wyjeżdża na 27 dniowe leczenie sanatoryjne z NFZ oraz co najmniej 4 razy w roku na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne. Wiktoria jest obecnie uczennicą VI kasy podstawowej i ma bardzo dobre wyniki w nauce. 

 

Wiktor urodzil się w 2010 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową kręgosłupa, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym. W 2 dobie życia przeszedł operację kręgosłupa, a kolejną w wieku 2 lat.  

Po drugiej operacji kręgosłupa zachorował na urosepsę, zapalenie opon mózgowych oraz sepsę — przez 3 miesiące trwała walka o jego życie. Wiktor przeszedł dwie operacje stóp w 2015 i 2017 roku, na wrzesień 2020 jest zaplanowana kolejna. Syn jest pod stałą opieką neurologa, neurochirurga, ortopedy i urologia. Wiktor nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim. Wiktor jest uczniem III klasy szkoły podstawowej a drugą skończył z wyróżnieniem.

 

Ja w 2003 roku przeszłam operację usunięcia złośliwego nowotworu tarczycy i od tego czasu jestem pod stałą kontrolą Instytutu Onkologii w Gliwicach. W 2016 roku nagle zmarł tata Wiktorii i Wiktora-Grzegorz. Od tego czasu staram się uzyskać rentę na dzieci po ich tacie. 

 

Będę niezmiernie wdzieczna za Waszą pomoc dla moich dzieci. 

 

Iwona

 

Aktualności:

Czerwiec 2020

 

Dziękujemy Każdemu za okazaną pomoc dla rodzeństwa! Dzięki Wam, Wiktor i Wiktoria mogli przejść turnus rehabilitacyjny.

FAKTURY

Udostępnij: